Baltyminis tahini kokteilis

Mano taip pamėgtas cukraus kiekį kraujyje normalizuojantis baltyminis tahini kokteilis su cinamonu per daug vasaros rytų buvo mano pagrindinis pusryčių pasirinkimas. Ne tik gaivu, lengva, bet subalansuota ir be galo greitai paruošiama! Kadangi kokteilis susilaukė daugybės klausimų, todėl nusprendžiau tiesiog pasidalinti receptuku su jumis ir atskleisti visus jo ingredientus! Šis baltyminis tahini kokteilis taip pat gali būti labai geras sveiko užkandžio pasirinkimas, ypač tais atvejais, kai atrodo, jog vakarienės niekada nesulauksite ir jums būtinai reikės ne tik dar vieno kavos puodelio, bet ir dar vieno pyragaičio!

Kalbant apie baltymų miltelius… kas mane sekate jau kurį laiką, tikrai žinote, jog visada skatinu visas maistines medžiagas gauti iš natūralių maisto produktų, tačiau yra atvejų, kuomet maisto papildai taip pat turi savo vietą mityboje ir gali mums puikiai pasitarnauti. Baltyminiai kokteiliai yra geras pasirinkimas, kai turite labai mažai laiko ruošti valgį, tačiau vis tiek norisi ko nors sveiko ir subalansuoto tam, kad nereikėtų daryti sveikatai nepalankių pasirinkimų. Todėl šis baltyminis tahini kokteilis dar gali būti vadinamas „nenumatytų atvejų“ kokteiliu!

Aš renkuosi Nuzest firmos augalinės kilmės baltymų miltelius, kadangi kol kas jų sudėtimi esu labiausiai patenkinta. Šiam receptui visada renkuosi vanilės skonio miltelius! Noriu paminėti, jog kokteilį galite gamintis ir be baltymų miltelių, vietoj jų naudodami Graikišką jogurtą, tačiau vanilės skonio baltymų milteliai tikrai daro stebuklus, be galo skanu ir sotu.

Pagardai taip pat yra labai svarbus kokteilio akcentas. Kadangi aš labai mėgstu kokteilius „kramtyti“, o turint kramtyti procesą, žinoma, tik palengvina! Todėl visada ant kokteilio viršaus pabarstau šiek tiek granolos, čija arba kitų sėklų, priklausomai nuo tuo metu ore tvyrančių norų!

Baltyminis tahini kokteilis

Porcijos: 1

Ingredientai

1 puodelio ledukų
1/2 banano
1 valg. š. sezamų sėklų pastos tahini
1 valg. š. maltų linų sėmenų
1 porcija baltymų miltelių (renkuosi vanilės skonio) arba 1/4 puodelio (60ml) Graikiško jogurto
1 arb. š. malto cinamono
1 puodelio (250ml) vandens

Pagardai

Granola be recepto
Ispaninio šalavijo (čija) sėklos
Lengvai pakepintos moliūgo ir saulėgrąžų sėklos

Metodas
 1. Visus produktus suplakite kokteilių maišytuvu iki vientisos masės.
Užrašai

Atkreipkite dėmesį ar jūsų maisto smulkintuvas yra tinkamas smulkinti ledukus. Dažnai kokteilinės ar kiti trintuvai turi kelis skirtingus smulkinimo lygius, leidžiančius kontroliuoti smulkinimo greitį, todėl pirmiau šiek tiek susmulkinkite ledukus, o tuomet užbaikite plakti visą kokteilį.

Solamita Lukauskė

Sveiki, esu mitybos specialistė, dietistė bei knygos „Nauja draugystė su maistu“ autorė Solamita Lukauskė.

There are 4 comments on this post
 1. Jugita
  10 rugsėjo, 2018, 4:31 pm

  Gal žinote kur Lietuvoje galima būtų užsisakyti Nuzest firmos baltymų miltelius. Ar ši prekė tik užsakoma internetu?

  • Solamita
   10 rugsėjo, 2018, 5:34 pm

   Sveika, Jurgita!

   Labai smagu, kad čia lankotės! 🙂

   Atsakant į Jūsų klausimą… Nuzest produkcijos Lietuvoje nesu mačiusi. Pati kartą į mėnesį užsakinėju maisto papildus sau ir klientėms iš The Natural Dispensary, Anglijoje. Platus prekių asortimentas, o ir kainos atžvilgiu apsimoka. 🙂

   Šilčiausi linkėjimai!
   S.

 2. Birutė
  11 rugsėjo, 2018, 12:05 pm

  Laba diena, o kokia kainą baltyminių milyelių užsakant per jus? 🙂 kada planuojat daryti užsakymą?

Leave a reply