Granola be recepto

Granola be recepto

Vienintelis granolos „receptas“, kurio kada nors jums reikės neturi jokio recepto (?) Dalinuosi paprastu naminės granolos ruošimo gidu, kuris niekada nenuvils jūsų virtuvėje, o gaminimo procesas visada bus smagus ir paprastas. Žinau, jog ne tik dauguma mano klienčių, bet ir jūsų, mielosios skaitytojos, mėgsta laisvę virtuvėje ir su griežtais receptais visai nedraugauja. Panašiai ir man, todėl labai mėgstu įvairius gidus, kurių pagalba galime susikurti labai skanius patiekalus! Todėl šiandien granola be recepto – naudojame ingredientus, kuriuos galime rasti savo virtuvėse!

Visada po ranka turėti naminės granolos reiškia – sočius subalansuotus pusryčius, užkandžius, o kartais net desertą!

Asmeniškai aš granolą mėgstu visai nesaldintą, todėl siūlau ir jums pabandyti. Pasigaminkite dvi rūšis: pusę granolos masės pasaldinkite, o kitą – ne, pažiūrėkite, kuri jums patinka labiau. Taip pat galite pabandyti pasigaminti granolą, kurioje nebūtų jokių grūdinių kultūrų, paprasčiausiai jų nedėkite.

[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”1385″ img_width=”75″]
Granola be recepto

Išeina apie 1l stiklainis

[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”1285″ img_width=”100″]
Ingredientai

2 puodeliai maišytų riešutų ir sėklų
1/2 puodelio grūdinių kultūrų
2 valg.š. alyvuogių arba kokosų aliejaus
2 valg.š. saldiklio (klevų sirupo, kokosų cukraus ar kt.)
Prieskoniai – visada siūlau dėti 1 arb.š. cinamono

Pasirinkite

Riešutai: anakardžiai, Graikiniai riešutai, makadamijos, bertoletijų (braziliški) riešutai, lazdynų riešutai, pekano (karijų) riešutai, nesaldintos kokosų drožlės

Sėklos: moliūgų, saulėgrąžų, sezamų sėklos (baltosios ir juodosios), linų sėmenų sėklos

Grūdinės kultūros: avižiniai dribsniai, grikiai

[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”1286″ img_width=”100″]
Metodas
  1. Įkaitinkite orkaitę iki 160 °C temperatūros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi.
  2. Visus riešutus bei sėklas suberkite į elektrinio maisto smulkintuvo indą su „S“ formos peiliuku ir kelis kartus pulsuodami pasmulkinkite. Tai darykite tik tol, kol riešutus suskaldysite į šiek tiek mažesnius gabalėlius, nepersistenkite. Taip pat galite ingredientus smulkinti tiesiog peiliu. Turinį perkelkite į kepimo skardą.
  3. Aliejų maišykite su pasirinktu saldikliu tol, kol pasidarys vientisa masė (pvz. cukrus ištirps). Mišinį užpilkite ant kepimo skardoje esančių sausų ingredientų, užbarstykite pasirinktus prieskonius ir viską labai gerai išmaišykite. Pabaigoje dribsnius lygiu sluoksniu paskleiskite skardoje.
  4. Pašaukite į orkaitę ir kepkite apie 15-20 minučių. Dribsnius prižiūrėkite, kad nesudegtų, kas 5 minutes permaišykite.
  5. Prieš suberdami į stiklinį indą arba popierinį maišelį leiskite visiškai atvėsti.
  6. Laikykite kambario temperatūroje iki savaitės arba šaldytuve iki dviejų savaičių.
Mėgstamiausi skoniai

Cinamoninė granola: 1 arb.š. malto cinamono ir 1 arb.š. vanilės ekstrakto

Pekano (karijų) riešutų ir datulių: papildomai įdėkite 1/2 puodelio (65 g) pekano riešutų prieš kepant bei įmaišykite apie 10 smulkintų datulių, kai granola jau bus iškepusi.

Prieskoninė granola: 1/4 arb.š. maltų gvazdikėlių, 1/4 arb.š. malto muskato, 1/4 arb.š. malto imbiero, 1 arb.š. malto cinamono

Apelsininė granola su džiovintais abrikosais: papildomai įdėkite vieno apelsino tarkuotą žievelę, 1/4 puodelio (60 ml) šviežiai spaustų apelsinų sulčių (maždaug 1 apelsino), 1 puodelio avižų dribsnių (būtinas ingredientas, kad sugertų apelsino sultis), apie 10 džiovintų abrikosų, kai granola jau bus iškepusi.

Solamita Lukauskė

Sveiki, esu mitybos specialistė, dietistė bei knygos „Nauja draugystė su maistu“ autorė Solamita Lukauskė.

There is 1 comment on this post
Leave a reply