Frittata su saldžia bulve

Tradiciškai šis omletas, dažniau vadinamas „frittata“, yra gaminamas su grietinėle, pienu, jogurtu, daug daug sūrio bei kepamas orkaitėje. Taisyklių yra daug ir įvairių, bet aš nesilaikau beveik nė vienos. Manoji frittata šiek tiek kitokia, drįsčiau teigti – sveikesnė. Būtent ši frittata yra puikiai subalansuotas valgis, kuris padės išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje, kadangi patiekale karaliauja visos maistinės makromedžiagos, t.y. baltymai, riebalai bei kompleksiniai angliavandeniai. Saldi bulvė (dar kitaip vadinama batatu), kurioje gausu antioksidanto beta karoteno (kuris mūsų organizme yra paverčiamas vitaminu A), vitamino C bei kalcio, tai mūsų krakmolingų angliavandenių šaltinis, bet kadangi mes jos nelupame, priedu gauname virškinimui reikalingų skaidulų iš lupenos.

Frittatoje galima sunaudoti įvairius maisto produktų likučius, ypač daržoves, todėl tai puiki išeitis, kai paskutinę minutę reikia sugalvoti, ką gaminti. Frittata yra itin sotus patiekalas todėl tiks ne tik pusryčiams, bet pietums ir vakarienei. Frittatą galima valgyti ir šaltą, todėl šis patiekalas gali būti puikus supakuotų pietų sprendimas į darbą net jei nėra galimybės pasišildyti.

[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”1385″ img_width=”75″]
Frittata su saldžia bulve

Porcijos: 4

[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”1285″ img_width=”100″]
Ingredientai

1 vidutinio dydžio saldi bulvė
1 vidutinio dydžio svogūnas
4 skiltelės česnako
100 g vyšninių pomidoriukų
1 raudonoji paprika
6 laisvėje laikomų vištų kiaušiniai
Sauja šviežių krapų
Sauja svogūno laiškų
10+ juodųjų alyvuogių
Gabalėlis parmezano sūrio (galima keisti mielių dribsniais, kurie turi sūrio skonio užuominų)
Himalajų rožinės druskos ir juodųjų pipirų, pagal skonį
Alyvuogių aliejaus kepimui

[just_icon icon_type=”custom” icon_img=”1286″ img_width=”100″]
Metodas
  1. Paruoškite saldžią bulvę (galima paruošti dieną prieš): saldžią bulvę labai gerai nuplaukite (geriausia – šepetėliu), kadangi jų nelupsime. Pjaustykite išilgai didelėmis riekėmis, apšlakstykite aliejumi, druska ir pipirais. Kiekvieną riekelę gerai ištrinkite rankomis. Pašaukite į orkaitę (175 °C temperatūros) apie 25-30 minučių arba kol iškeps.
  2. Paruoškite likusius ingredientus: vyšninius pomidoriukus nuplaukite ir supjaustykite pusiau; nuplaukite raudonąją papriką ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Susmulkinkite svogūną; nulupkite česnaką; griežinėliais supjaustykite alyvuoges; nuplaukite krapus bei svogūno laiškus ir viską susmulkinkite.
  3. Įkaitinkite aliejų ir sudėkite smulkiai pjaustytą svogūną, įberkite žiupsnį druskos bei juodųjų pipirų. Sumažinkite ugnį ir lėtai, vis pamaišydami, kepinkite apie 8–10 minučių arba tol, kol svogūnas suminkštės ir taps permatomas.
  4. Sudėkite smulkintą česnaką, maišydami pakepinkite dar 1–2 minutes, tuomet sukrėskite pjaustytus pomidorus, smulkintą papriką, kubeliais pjaustytą (jau iškeptą) saldžią bulvę bei smulkintus svogūno laiškus.
  5. Viską išmaišykite ir ant viršaus supilkite plaktus kiaušinius su smulkintais krapais, žiupsniu druskos bei juodųjų pipirų. Pabarstykite griežinėliais smulkintomis alyvuogėmis.
  6. Uždenkite keptuvę dangčiu ir troškinkite ant nedidelio karščio apie 15-20 minučių arba kol kiaušiniai iškeps. Patikrinkite jau po 10 minučių. Frittata bus iškepusi, kai ant jos paviršiaus viduryje nebebus skysčio bei dangtis (jei naudojate stiklinį) bus skaidrus.
  7. Pabaigoje ant viršaus užberkite tarkuoto parmezano arba mielių dribsnių.
  8. Patiekite su šviežių salotų garnyru.
Užrašai

Norint sutaupyti laiko siūlau pasiruošti saldžias bulves naktį prieš ir daugiau nei reikia vienai frittatai, tuomet turėsite dar ir kitiems valgiams. Saldžios bulvės lazdelės puikiai pasitarnaus kaip užkandis, pavyzdžiui su humusu – labai skanu! Vietoj saldžios bulvės galite naudoti bet kokią kitą daržovę, pavyzdžiui cukinijas, brokolius, morkas arba žaliuosius žirnelius.

Solamita Lukauskė

Sveiki, esu mitybos specialistė, dietistė bei knygos „Nauja draugystė su maistu“ autorė Solamita Lukauskė.

Leave a reply