Tas metų laikas, kuomet stalai nukrauti gardžiausiais patiekalais, gali sukelti labai daug streso žmonėms, kurie laikosi dietų arba turi ne pačius geriausius santykius su maistu. Kiekvieną gruodį žiniasklaidoje pasipilantys „kaip išgyventi Kalėdas” patarimai, kaip taupytis, nevalgyti, nepersivalgyti – nepadeda kurti pozityvių santykių su maistu.
Švenčių metu jūs neturite badauti, kad galėtumėte švęsti. Jūs neturite maisto „užsitarnauti”. Atvirkščiai, valgių praleidinėjimas ir badavimas visą dieną gali paskatinti persivalgymą. Taip pat alkio jausmas gali nukreipti jūsų dėmesį nuo vieno svarbiausių švenčių aspekto – bendravimo! Daug lengviau bendrauti su žmonėmis, būti čia ir dabar, kai pilvas negurgia ir nejaučiate, jog tuoj apalpsite. Šventės neturėtų būti išimtis nevalgyti reguliariai (labas rytas, pusryčiai). Persivalgymu per šventes galima ir pasimėgauti, jei leisime sau tai padaryti. Toliau turime du pasirinkimus 1) nebausti ir nekaltini savęs, mylėti savo kūną (kūno meilės protokolas), priimti sveikatai palankius sprendimus, arba 2) griebtis intensyvaus ir alinančio sporto, sulčių dietų, ekstremalaus kalorijų skaičiavimo ar kitų netvarių praktikų.
Kiekvieną sezoną esame įtikinėjami, kad mumis negalima pasitikėti aplink maistą. Jei nepraktikuosime jokių apribojimų nesugebėsime išgyventi ir… suvalgysime visą tortą! Ironija – tikimybė suvalgyti visą tortą būtent ir didėja su ribojančiomis praktikomis (badausiu iki vakarienės; užsitarnausiu vakarienę; valgysiu mandarinus nors labai noriu torto; arba atvirkščiai – kimšiu tiek, kiek galėsiu, nes po šventės badausiu).
Kuomet maistas tampa egzistencine grėsme ir gali būti sulyginamas su rizikinga kelione nepažįstamuose toliuose – laikas žengti žingsnelį atgal. Nepamirškime, jog be moralinių vertybių maistas taip pat turi kultūrinę, emocinę ir sezoninę reikšmę, o šventės yra metas prisiminti ir suprasti, kaip mums pasisekė ir kokia privilegija yra turėti maisto ir galėti susėsti prie šventinio stalo. Šventės neturi skatinti baimės maistui ir jums nereikia užsiimti jokiomis ribojančiomis ir savikritiškomis praktikomis, kad užsitarnautumėte galimybę mėgautis.